Rođena je 15.10.1995. godine u Pančevu, gde i trenutno živi.  Nakon završenog odseka za klasičan balet u osnovnoj i srednjoj baletskoj školi “Dimitrije Parlić”, te društveno-jezičkog smera Gimnazije “Uroš Predić” u Pančevu, diplomira akademske i master studije istorije umetnosti Univerziteta u Beogradu, kao i italijansku akademiju “Accademia del Lusso” sa orijentacijom ka dizajnu i modelovanju prostora. Pohađala je na desetine srpskih i inostranih kreativnih i poslovnih obuka i učesnica je međunarodnih naučnih skupova u oblasti umetnosti i arhitekture. Jelena trenutno radi u baletskoj školi “Dimitrije Parlić” kao profesorka istorije igre, etnologije i igara XX veka sa učenicima srednjoškolskog uzrasta i kao nastavnica klasičnog baleta pripremnom uzrastu. Učila je igračku tehniku čuvene Marte Graham u Narodnom pozorištu u Beogradu pod vođstvom Miki Orihare. Baletom i scenskim pokretom se bavi u Pozorištu na Terazijama i “Madlenianum” Operi i Teatru, a članica je i profesionalne igračke trupe “Una saga Serbica.”